Jakie automaty szlifierskie pozwalają na szybką i efektywną obróbkę soczewek?

Automaty szlifierskie to obecnie najważniejszy element wyposażenia każdej pracowni szlifierskiej i każdego zakładu optycznego. Możliwości tych urządzeń są tak duże, że niemal całkowicie zastąpiły już stosowane wcześniej w obróbce szkieł okularowych ręczne szlifierki i innego typu narzędzia optyczne. Obecnie dostępnych jest wiele rodzajów automatów szlifierskich. Jak wybrać takie urządzenie, które umożliwi nie tylko szybką, ale też w pełni efektywną obróbkę soczewek okularowych?
Jakie są możliwości automatów szlifierskich?
Dobrej jakości automat szlifierski to najważniejszy element wyposażenia każdej szlifierni, czyli serca pracowni optycznej. W szlifierni przygotowywane są wszystkie zlecone pracowni do wykonania szkła korekcyjne. Od tego jak dobrze oceniana jest dana pracownia optyczna, zależy ilość otrzymywanych i jakość realizowanych zleceń. Najwyższej jakości automaty szlifierskie dają możliwość szybkiego i precyzyjnego przygotowania wszystkich zleconych szlifierni do wykonania soczewek i szkieł korekcyjnych. Z tego powodu jest to obecnie najważniejszy rodzaj narzędzi do obróbki szkieł soczewkowych.
Wykorzystanie do obróbki szkieł okularowych automatu szlifierskiego pozwala specjalistom przygotować soczewki, które mają idealne parametry użytkowe i później łatwo jest umieścić w oprawkach okularowych. Z tego względu obecnie takimi urządzeniami dysponują już wszystkie cenione w Polsce pracownie optyczne i zakłady szlifierskie.
Dlaczego automaty szlifierskie zastąpiły w pracowniach optycznych inne narzędzia?
Podstawowym powodem tego, dlaczego automaty szlifierskie już niemal całkowicie zastąpiły stosowane wcześniej w zakładach szlifierskich narzędzia ręczne, jest dokładność wykonywanych z ich użyciem prac. Jak tłumaczy nasz rozmówca, doradca klientów z firmy Poland Optical, największego Polsce dystrybutora nowoczesnych urządzeń okulistycznych i optycznych:
Automaty szlifierskie przede wszystkim nie tylko zwiększyły szybkość przygotowywania soczewek okularowych, ale także poprawiły precyzje wykonywania tego typu prac. Z tego powodu ręczne szlifierki obecnie stosowane są już niemal wyłącznie do wykonywania poprawek w szkłach okularowych. Nie mają już więc takiego znaczenia, jak wcześniej.
Automaty szlifierskie wprowadziły nową jakość w pracowniach optycznych. Nowoczesne urządzenia, m.in. automaty szlifierskie NIDEK, dają np. możliwość stworzenia w soczewkach różnego typu otworów. Dzięki temu soczewki nabierają zupełnie innego kształtu i same w sobie stają się elementem ozdobnym. Automaty szlifierskie umożliwiają też wykonywanie otworów z pogłębieniem stożkowym, różnego typu nacięć i żłobień. Najważniejsze jest jednak to, że automat szlifierski pozwala w łatwy sposób przygotować idealne soczewki okularowe, które mają idealnie dobraną moc korekcji.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Amfora. Sklep Lubelskiej Spółdzielni Spożywców Społem
Szkło ozdobne, użytkowe - detal woj. lubelskie20-005 Lublin, pl. Wolności 1
-
Borg Eko Sp. z o.o. Okręgowa stacja kontroli pojazdów
Recykling woj. mazowieckie87-100 Warszawa, Międzynarodowa 50 lok. U2