Czym jest szkło lodowe i gdzie się je wykorzystuje?
Szkło jest wykorzystywane do wytwarzania wielu elementów, które codziennie wszystkich nas otaczają. Można je znaleźć w łazience, kuchni, salonie, czy korytarzach zarówno w budynkach użyteczności publicznej jak i prywatnych. Z tego materiału można wykonać wiele różnych przedmiotów, a jedną z jego ciekawszych propozycji jest szkło lodowe. Czym jest i gdzie się je wykorzystuje?
Czym jest szkło lodowe?
Szkło lodowe charakteryzuje się niezwykłą strukturą, która przypomina nieco rozbitą taflę. Zazwyczaj ma 2-3 warstwy szkła, które są ze sobą połączone. Te zewnętrzne są przezroczyste, zaś na wewnętrznym szkle występuje efekt stłuczonej szyby. Trzy warstwy są połączone przy pomocy żywicy, dzięki czemu element taki może być stosowany do wykonywania niemal każdego elementu bez obaw o skaleczenie.
Szkło lodowe obecnie na rynku dostępne jest w wielu różnych kolorach. Pożądaną barwę nadaje się mu przez zabarwienie wewnętrznego szkła w masie lub barwienie żywicy. Zazwyczaj kolor nadawany jest jedynie środkowej, czyli spękanej warstwie szkła, choć możliwe jest także wykonanie indywidualnego projektu klienta.
Gdzie wykorzystuje się szkło lodowe?
Szkło lodowe, mimo swojej dość oryginalnej struktury, może być zastosowane do wykonania wielu różnych elementów. Istnieje możliwość wykonania z tego rodzaju materiału między innymi blatów, stołów, elementów dekoracyjnych wnętrz, a także mniejszych przedmiotów takich jak popielniczki, wazony czy cukiernice.
Alstal Kraków możne je wykorzystać również do produkcji drzwi. Szczególnie dobrze będą się one prezentowały na przykład jako element oddzielający dwie strefy w jednym wnętrzu, np. kuchni od jadalni lub poszczególnych części łazienki. Szkło może być stosowany również jako osłona międzyblatowa, aby uzyskać ciekawy efekt aranżacyjny w kuchni.
Zalety szkła lodowego
Szkło lodowe, choć jest wciąż rzadko spotykanym rozwiązaniem, ma wiele zalet. Można zaliczyć do nich m.in.:
- oryginalność,
- elegancję,
- szeroką gamę barw,
- dopasowanie do każdego wnętrza.
W jaki sposób powstaje szkło lodowe?
Szkło lodowe produkowane jest przy pomocy specjalnej technologii laminowania. Jest ono zespolone z trzech szkieł. Dwa pierwsze charakteryzują się większą grubością i zazwyczaj mają około 8 mm. Zaś wewnętrzne szkło, które cechuje się charakterystycznymi spękaniami i może być również barwione, zazwyczaj jest nieco cieńsze i ma grubość około 6 mm. Technologia laminowania i zespolenie elementów dzięki żywicy powodują, że szkło lodowe jest produktem bezpiecznym i dobrze zahartowanym.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana